Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

سايت هيأت ورزشهاي رزمي به زبان هاي ديگر با کليک بر روي پرچم کشور

      ورزش امروزه به مثابه سرمایه حیاتی و ماندگار جامعه بشری و به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر در بقاء پیکره اجتماع بشمار می رود و یکی از مجاری بالندگی و پیوند جوامع بشری است . هيأت ورزشهاي رزمي استان گيلان به منظور سربلندی و سرافرازی نام استان عزیزمان در تداوم حیات اجتماعی ، فرهنگی و استحکام پیکره جامعه ، توجه به امر ورزش و نهادینه کردن آن به عنوان ضرورت زندگی اجتماعی آحاد جامعه را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است .  هيأت ورزشهاي رزمي استان گيلان به منظور برنامه ريزي ، هماهنگي ، نظارت و كنترل ، ارزيابي و اجراي قوانين  و مقررات خاص رشته ورزشي بر اساي سبكهاي رزمي تحت پوشش فدراسيون ورزشهاي رزمي و زير نظر اداره كل ورزش و جوانان استان گيلان فعاليت مي نمايد و بالاترين مرجع و ذيصلاح فني در امورات سبك هاي رزمي مربوطه در استان گيلان مي باشد .

  ****  در ابتدای دهه هفتاد به لحاظ نیازی که طرفداران رشته های رزمی در سطح کشور داشتند ، با تدبیر مسئولین وقت سازمان سازمان تبیت بدنی  به منظور مهار باز خوردهای منفی اجتماعی - فرهنگی ورشی و حتی اعتقادی ناشی از گرايشات سبک های رزمی جدید را در برداشت ، از کمیته رزمی تحت پوشش فدراسیون کاراته یا ورزش های رزمی چینی مستقلا به نام فدراسیون ورزشهای رزمی فعال شد که استعداد برخی رشته ها بسیار بالا ، جذاب و مستدل بوده و با هم فکری کارشناسان زمینه بروز فدراسیون های جدید ، نظیر ووشو ، کونگ فو و ... در دستورکار داشتن رشته هایی که رنکینگ مدال معتبر در میادین برون مرزی دارند ، نظیر کیک بوکسینگ و موی تای که آمار کمی و کیفی موجهی رانیز در سطح کشور داشته ، به صورت فدراسیون های مستقل فراهم  گشت . در کنار حجم کاری بالاي این فدراسیون ها طبعا نواقصی وجود داشته است که ان شاالله  با برنامه ريزی کارشناسان این مهم به حداقل برسد .

به مراتب در استان ها نیز با استقبال متفاوتی در سطح کشور روبرو شد من جمله استان گیلان که همان ابتدا در گروه استانهای برتر قرار گرفته و به طور منظم در رشته های اصلی جز سه استان اول کشور بوده است ، که حاصل آن مربیان برتر تیم های ملی و حتی مربیان و داوران بین المللی ، قهرمانان بنام جهانی و آسیایی هستند که تحویل جامعه رزمی ایران و افتخاری برای گیلان شدند این امر مسیر نبود مگر به لطف و عنایت خداوند ، تلاش و کوشش قهرمانان و مربیان ارزنده گیلانی ، حمایت مسئولین استان همکاری دوستان در هیئت رزمی و همکاری سایر ارگانها به ویژه اداره كل ورزش و جوانان استان گیلان ، مدیران و کارشناسان خدوم و زحمت کش که مارا یاری نمودند كه امروزه حاصل اين تلاش ، تحت پوشش قرار دادن بيش از 57 انجمن ، کمیته و گروه رزمي كشور در هيأت ورزشهاي رزمي استان گيلان مي باشد .

 

 

هيأت ورزشهاي رزمي به منظور حفظ و ترويج و اشاعه استعدادهاي كارآمد و توانمند ورزشكاران رزمي در عرصه هاي ملي ، بين المللي و جهاني تشكيل شده و با تلاش و كوشش فراوان در صدد جذب و آموزش ورزشكاران رزمي سراسر استان مطابق با استانداردهاي ملي برآمده است ،