مجمع عادی سالیانه هیات ورزش های رزمی استان گیلان

مجمع عادی سالیانه هیات ورزش های رزمی استان گیلان

پنجشنبه ، 18 مرداد 1397

مجمع عادی سالیانه هیات ورزش های رزمی استان گیلان با حضور دبیرکل فدراسیون ورزش های رزمی ، معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان گیلان ، مسئولین هیات ورزش های رزمی گیلان و اعضای مجمع این هیأت در سالن اداره کل ورزش و جوانان گیلان برگزار شد.

مجمع عادی هیات ورزش های رزمی گیلان صبح روز 18مردادماه در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان برگزار شد که در این مراسم دکتر صادقی معاون اداره کل ورزش و جوانان گیلان، مهندس جذب رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت ، مرتضی حسن زاده رئیس هیات ورزش های رزمی استان گیلان، روسای سبک ها و نمایندگان ورزشکاران و مسئولین کمیته های هیات ورزشهای رزمی به ارایه نقطه نظرات و بیان مشکلات پرداختند. و در ادامه دبیرکل فدراسیون ورزش های رزمی ایران پس از استماع مشکلات و بیانات روسا و نمایندگان حاضر در جلسه به ارایه راهکارهای لازم پرداخت.

در این مجمع  دکتر صادقی سرپرست معاونت ورزشی اداره کل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت : باید شرایطی را فراهم کنیم تا تعداد بیشتری از نوجوانان و جوانان جذب رشته های ورزش های رزمی شوند

وی همچنین به فعالیت این هیات نیز در گیلان اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه روند رو به رشد ورزش های رزمی گیلان مطلوب است و همچنین این هیات یکی از هیات های موفق در این استان بشمار می رود.

وی ادامه داد: با توجه به کثرت سبک ها و رشته های مختلف، مدیریت در این هیات مشکل است اما هیات ورزش های رزمی گیلان موفق بوده و طبق برنامه های ارائه شده ، عملکرد خوبی داشته و در شش ماه دوم سال جاری نیز برنامه های خوبی را از سوی این هیات شاهد خواهیم بود.

رئیس هیات ورزش های رزمی استان گیلان نیر در این مجمع گفت: طی سال گذشته ورزشکاران این هیات موفق به کسب 478 مدال شدند که از این تعداد، شش مدال جهانی ، 9 مدال آسیایی ، 26 مدال بین المللی و سایر مدال ها نیز در مسابقات قهرمانی کشور کسب شده است.

مرتضی حسن زاده افزود: همچنین طی سال گذشته 111 رویداد ورزشی توسط این هیات انجام شده که 83 رویداد مربوط به بخش آقایان و 28 مورد مربوط به بخش بانوان بود و 38 اعزام نیز به مسابقات قهرمانی کشور در سبک های مختلف داشتیم.

وی اظهار کرد: همچنین طی سال گذشته در 2 مسابقه جهانی و 2 مسابقه آسیایی شرکت کردیم و میزبانی هشت دوره مسابقات کشوری را در استان گیلان برعهده داشته و 2 اردوی تیم ملی نیز در گیلان برگزار شد.

وی به راه اندازی سامانه ثبت ورزشکاران در گیلان اشاره و تصریح کرد: بیش از چهار هزار ورزشکار سازمان یافته در این هیات فعالیت دارند که به طور حتم تعداد ورزشکاران بیش از این عدد است و همچنین تاکنون 238 مربی فعال در این سامانه ثبت شده که این رقم نیز باید حداقل 2 برابر افزایش یابد

در پایان دبیرکل فدراسیون ورزش های رزمی ایران اظهار داشت: خوشبختانه گیلان یکی از هیات های برتر در سطح کشور و همچنین یکی از کم حاشه ترین استان ها در ورزش های رزمی کشور بشمار می رود و از آنجایی که این استان دارای ورزشکاران، مربیان و داوران بسیار قدرتمندی درسبک های مختلف در سطح کشور است ، لذا یکی از قطب های برتر ورزش های رزمی محسوب می شود.

دبیرکل فدراسیون ورزش های رزمی در ادامه  به سایر برنامه های این فدراسیون در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری در بخش آموزش اهتمام ویژه ای داریم و در این راستا، کلاس ها و دوره های آموزشی و بازآموزی اجباری را برای مربیان گذاشتیم که تمامی هیات ها این برنامه را برگزار کرده و یا در حال برگزاری هستند ، چون مهمترین هدف ما دانش افزایی و بروزرسانی مربیان سبک های مختلف می باشد.